Obrazy autorskie Jest 304 produktów.

Podkategorie

 • Edward Dwurnik

  Edward Dwurnik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych osobowości polskiej sztuki współczesnej. To również jedyny polski Artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją ustrojową w Polsce (udział w prestiżowej ekspozycji nowoczesnej sztuki „documenta 7” w Kassel w 1982 roku). Równolegle z malarstwem uprawia rysunek, collage, grafikę warsztatową i użytkową. Przygotował również rysunki i gwasze do filmów animowanych Andrzeja Barańskiego „Warzywniak, 360 stopni” (2006 rok) oraz „Oaza" (2009 rok).

   

  Edward Dwurnik studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach malarstwa prof. Eugeniusza Eibischa i rzeźby prof. Jerzego Jarnuszkiewicza. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Krystyny Łady-Studnickiej w 1970 roku.

   

  Jeszcze w czasie studiów, w roku 1965, pod wpływem obejrzanej wystawy prac prymitywisty Nikifora, przyjął zbliżony doń styl obrazowania. Zaczęły powstawać rysunki, a w 1966 roku pierwsze obrazy z cyklu „Podróże autostopem” – najstarszego i najliczniejszego w jego dorobku. W latach 90–tych powstał szereg obrazów, stanowiących kontynuację tego cyklu czyli "Błękitne miasta", "Diagonalne", "Błękitne" i "Wyliczanka". W poszczególnych dziełach, będących swoistymi portretami miast pokazanymi z perspektywy lotu ptaka, Artysta nie skupia się na wiernym odtworzeniu topografii, ale kumuluje charakterystyczne dla danego miejsca motywy architektoniczne i społeczno-obyczajowe. W latach 1972-1978 Artysta stworzył, liczący 242 obrazy, cykl „Sportowcy”. Ukazuje w nim ludzi z marginesu, cwaniaków, palaczy „Sportów“ - najtańszych w tamtym czasie papierosów. Obraz typów ludzkich, charakterystycznych w polskiej codzienności tamtych lat, jest bezlitosny, choć niepozbawiony humoru. W 1980 roku łączy ze sobą cykle „Sportowcy“ i „Robotnicy“, kładąc w nich nacisk na poczucie solidarności z portretowanymi ludźmi. Dzieła kolejnego w dorobku artysty cyklu – „Warszawa“ (1981 rok) – okazują się prorocze wobec faktu wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W zimowej scenerii stolicy Edward Dwurnik umieścił wrony na śniegu, ale też zasieki i czołgi na pustych ulicach. Kolejną serię obrazów „Droga na Wschód“ (1989-1991) poświęcił pamięci ofiar terroru stalinowskiego. W cyklu 96 obrazów „Od Grudnia do Czerwca“ (1990-1994) Artysta upamiętnił ludzi, którzy stali się ofiarami stanu wojennego. Pod wrażeniem wojen, toczonych na Kaukazie i Bałkanach, artysta stworzył cykl „Niech żyje wojna!“. Do grupy ważnych serii dzieł niezaangażowanych politycznie należą: bliski abstrakcji cykl morskich pejzaży „Błękitne“ (lata 90-te), a także składający się z barwnych abstrakcji w technice action painting „Dwudziesty piąty“. Artysta zdumiewa swobodą stosowania stylów: od szczegółowych miniatur do ekspresyjnych, dynamicznych obrazów. Jest konsekwentny w rozwijaniu podjętych tematów i w wyjątkowy sposób je przedstawia.

   

  Jego prace przyciągają uwagę żywą kolorystyką oraz nastrojem. Jest to często nastrój nieco ludyczny, ale przez to bliższy rzeczywistości i uwadze odbiorcy.

   

  Artysta był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał, m.in.: nagrodę krytyki artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida (1981), nagrodę Komitetu Kultury Niezależnej „Solidarności" (1983), Nouvelle Biennale de Paris (1985), nagrodę Olimpiady Sztuki w Seulu (1988), Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej (1992), nagrodę Coutts Contemporary Art Foundation (1992).

   

  Edward Dwurnik jest Artystą niezwykle płodnym. Jego dotychczasowy dorobek obejmuje ponad 4,5 tysiąca obrazów, tworzonych w dwudziestu pięciu cyklach, 3,5 tysiąca akwarel oraz około 13 tysięcy rysunków. W kraju i za granicą miał ponad 80 wystaw indywidualnych.

   

  Jego prace eksponowane były na ponad 90 wystawach zbiorowych.

   

  Prace Artysty znajdują się w zbiorach: Albertina, Wiedeń; S.M.A.K. Stedelijk Museum voor Actuele Kunst, Gent, Belgia; Alvar Aalto Museum, Jyväskyla, Finlandia; Van Abbemuseum, Eindhoven, Holandia; Gemäldegalerie Neue Meister Albertinum, Drezno; Museum Junge Kunst, Frankfurt/Oder; Kunsthalle zu Kiel der Christian-Albrechts-Universitat, Kilonia; Museum Ludwig, Kolonia; Württembergischer Kunstverein, Stuttgart; Museum Villa Haiss, Zell a.H., Niemcy; Slovak National Gallery, Bratysława, Słowacja; Schaulager, Bazylea, Szwajcaria; Cleveland County Museum; Hirshhorn Museum and Sculpture Garden, Waszyngton, USA. 

 • Rafał Olbiński

  Rafał Olbiński to Artysta bardzo wszechstronny i intrygujący. Malarz, ilustrator, grafik, projektant, scenograf, plakacista. Jego twórczość charakteryzuje indywidualny, niepowtarzalny styl, nieco z pogranicza symbolizmu i surrealizmu.

   

  Artysta jest niezwykle ceniony w Polsce i zagranicą, czego wyrazem jest 38 indywidualnych wystaw w USA, Niemczech, Japonii, Polsce, Belgii, Chile, Szwajcarii, Holandii, Francji, Wenezueli.

   

  Za swoją twórczość uhonorowany został ponad 150 nagrodami. Najbardziej prestiżowe to: 1994 artystyczny Oscar za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, Prix Savignac w Paryżu 1994 nagroda czasopisma Creative Review w Londynie za najlepszą brytyjską ilustrację. 1995 pierwsza nagroda w konkursie "New York City Capital of the World" 1996 nagroda Stephana Dohanosa za najlepszą pracę roku, przyznawana przez członków Stowarzyszenia Ilustratorów Nowojorskich 2002 nagroda „Premio Divina Guilia” miasta Fondi we Włoszech za wybitny wkład do sztuki współczesnej 2006 roku złoty medal Gloria Artist od Prezydenta Polski.

   

  Prace Artysty podziwiać możemy w wielu renomowanych galeriach i muzeach m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace. Są również chlubą wielu prywatnych kolekcji w USA, Japonii i Europie. W 2002 roku wybrane obrazy Artysty umieszczono w programie projekcji na Grand Central Station w Nowym Jorku, w panteonie Great Art jako jedną z atrakcji na cześć obchodzonego Dnia Ziemi, obok prac: Keith Haring, Roy Lichtenstein, Robert Rauschenberg czy Andy Warhol.

   

  Rafał Olbiński jest także twórcą licznych plakatów teatralnych i operowych m.in. dla New York City Opera, Utah Opera, Pacific Opera San Francisco, Philadelphia Opera. W 2002 roku z ogromnym sukcesem zadebiutował w roli scenografa operowego do przedstawienia „Don Giovanni” w Operze Filadelfijskiej. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie przygotował plakat "Don Carlosa" Verdiego i baletu "La dolce vita", a także projekt scenograficzny oraz plakat do inscenizacji "Podróży do Reims" Rossiniego. W sali głównej gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zachwycić może Nas niezwykła 30 metrowa kurtyna autorstwa Rafała Olbińskiego.

   

  Artysta projektuje również plakaty dla wielu prestiżowych instytucji międzynarodowych. Na zlecenie Amerykańskiej Agencji Informacyjnej zrealizował projekt plakatu upamiętniającego 25 rocznicę Dnia Ziemi. Prace Artysty podziwiać mogli czytelnicy na łamach wielu opiniotwórczych czasopism, jak: "Newsweek", "Time", "The New York Time", "Buisness Week" i "Der Spiegel".

   

  Warto poznać twórczość tego niezwykle utalentowanego Artysty, aby móc zweryfikować opinie innych na jego temat:

   

  „Olbiński jest malarzem-poetą, który przedstawia obraz naszego świata przy wykorzystaniu szerszej refleksji” Anne-Julie Belmont, Universe Of Arts, Paryż.

   

  „Rafał Olbiński kreuje na swoich płótnach świat doskonały. Świat pełen metafor i znaczeń, w którym każdy szczegół zdaje się skrywać tajemnicę, być częścią układanki czekającą na Widza, aby ten przyszedł i odkrywając krok po kroku, nadawał znaczenia poszczególnym elementom. (…)Ale najważniejszym elementem przedstawienia jest zawsze ludzka postać.“ Małgorzata Lemanek, Kierownik Salonu Wystawowego Marchand

   

  „(…) Jego ilustracje i obrazy przekazują nietypowe idee i wizualizują emocje.(…)”. Stefan Aust, redaktor naczelny Der Spiegel

   

  „Każdy z obrazów Olbińskiego otwiera świat rozkoszy nowych odkryć. Sprawia, że płyniemy przez chmury, kwiaty i piękne kształty i wierzymy, że sami jesteśmy postaciami z baśni.” Andre Parinaud, prezes Międzynarodowego Salonu Plakatu w Waszyngtonie

 • Robert Lisowski
 • Paweł Śliwka

  Malarz do tej pory organizował wystawy m.in w Wielkiej Brytanii, Austrii i Polsce. Malarz nie kopiuje swoich prac, więc można być pewnym, że Jego obrazy są jedyne w swoim rodzaju.

 • Krystyna Guranowska -...

  Urodziła sie na Saskiej Kępie w Warszawie 

  Wyrastała w rodzinie o głębokich tradycjach artystycznych - jej korzenie były wplecione w środowisko artystów, poetów i pisarzy:
  Matka - Irena Rzepecka-Guranowska - malowała krajobrazy okolic Włoszczowej i gór Świętokrzyskich. 
  Ojciec - Lech Guranowski - pracował w Agencji Filmu Reklamowego. 
  Dziadek - Mieczysław Guranowski literat Młodej Polski i XX lecia międzywojennego wsławił się utworami epickimi i poezjami. (jego karykaturę, wykonaną przez Stanisława Lenza, można było podziwiać wśród twórców Młodej Polski: na wystawie poświęconej temu okresowi w Muzeum Karykatury) 
  Pradziadek - Józef Guranowski malował naturalistyczne, XIX.-wieczne pejzaże nadrzeczne. 

  Pani Krystyna od najmłodszych lat była zafascynowana artystycznym rysunkiem, malarstwem i poezją. Ukończyła Żeńską Szkołę Architektury im. Noakowskiego w Warszawie ul. Przyrynek 9 gdzie jako abiturient została wyróżniona przez SARP za projekt Motelu (w 1977 r. - z okazji 50-lecia tej Szkoły). 

  Artystka tworzy nie tylko dzieła malarskie (pejzaże, architektura, konie, kwiaty, portrety, abstrakcje, itp.), ale też: kolaże i wycinanki oraz rękodzieła z gliny.
  Jej ulubionym stylem architektonicznym jest barok - maluje najróżniejszymi technikami (m.in.: akrylem, akwarelą i olejem) oraz rysuje (piórkiem, tuszem i węglem) w jej dorobku artystycznym jest najwięcej prac z Warszawy. Nieliczne prace przedstawiają równiez inne miasta europy. 

  Sama nazywa się "malarka Wilanowa" - wykonała dużą ilość prac w róznorakich technikach, obrazujących wygląd Pałacu i Parku. 

  Krystyna Guranowska Stolarz ukończyła również studia pedagogiczne (specjalność: metodyka plastyki) - oraz Studium Profilaktyki Uzależnień przy Mazowieckim Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Uzależnionych Powrót z "U". Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafik?w oraz Związku Marynistów Polskich . Prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży - w szkołach oraz indywidualnie. 
  Idąc śladami swoich przodków - pisze również bajki i wiersze (m.in.: cykl wierszy: "Na pustej Plaży", "W Łebie" i "W twórczości") - z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami. 

  Kocha morze, a spędzając co roku wakacje w Kuźnicy Helskiej na trwałe wpisuje się w wakacyjny krajobraz Półwyspu Helskiego. 

  Wystawiała swoje prace za granicą w Niemczech (w Stuttgarcie i Berlinie) i we Włoszech (w Wenecji), znane są w Europie (m.in.: w Belgii i Szwajcarii); trafiły one także za ocean (m.in.: do USA i Japonii). Jej prace można obecnie zobaczyć na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Warszawie (m.in.: coroczne Uroki Morza - w Stowarzyszeniu Marynistów Polskich; w Kawiarni "Piotruś" na ul. Nowy Świat 20, w Galerii Sklepu Kolonialnego "Lalka" przy Krakowskim Przedmieściu, przy Placu Zamkowym, na ul. Złotej 79, w Galerii ?Mada? w Wilanowie, i innych). 

 • Berenika Damaz
 • Jacek Malinowski
 • Roman Kaczmarek

  Urodzony w 1958 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, fotografię i grafikę komputerową. 

  Jest autorem 11 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (Holandia, Niemcy, USA) oraz uczestnikiem kilkudziesięciu zbiorowych. Organizuje ogólnopolskie plenery plastyczne dla dzieci i młodzieży. Został laureatem X edycji „Włocławskie Impresje” 2003- I nagroda i 2007- III nagroda.

  Warto przeczytać:

  http://www.polskiemuzy.pl/(X(1)S(vq2ffoyearpvhibxdivtfx55))/Oferta.aspx?mas=96&page=1&id=C00308&AspxAutoDetectCookieSupport=1

 • Agata Mikulska -...

  Urodzona w Puławach w 1982 roku. Jest absolwentką Historii Sztuki KUL i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie .Chociaż po ukończeniu szkoły średniej zdecydowała się kontynuować naukę na studiach humanistycznych, tak naprawdę nigdy nie zrezygnowała z malarstwa, ostatecznie poświęcając mu się całkowicie. Główne źródło inspiracji stanowi dla jej twórczości balet. W swoich obrazach stara się oddać fizyczne piękno tańca na tle abstrakcyjnych, ulotnych form towarzyszącej mu muzyki. Nie stroniąc od twórczych poszukiwań, maluje tez obrazy abstrakcyjne, pejzaże, akty oraz portrety. Jak dotąd swoje prace prezentowała w ramach dwóch wystaw: na wystawie indywidualnej w podwarszawskim Konstancinie w ramach festiwalu Otwarte Ogrody we wrześniu 2014 roku, a także na wystawie zbiorowej organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Historii Sztuk w Galerii KUL w roku 2006, Jej praca została też przekazana na aukcje dzieł sztuki w ramach imprezy charytatywnej "Znani i nieznani..." w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, na której została wylicytowana z dużym sukcesem. Aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie, prowadząc tam własną galerię autorską.

 • Piotr Kachny

  Głównym i najbardziej inspirującym dla mnie tematem jest istota ludzka, którą wykorzystuję przede wszystkim jako pretekst do ukazania tego, co w niej ukryte jak również i tego, co na zewnątrz. Ukazuję ulotne stany świadomości bądź nieświadomości oraz emocje, uczucia...
  Interesuje mnie istota ludzka jako całość.
  W moim malarstwie ukazuję to, co w człowieku zmysłowe, a z czym stracił kontakt na skutek oddziaływania kultury, związanych z nią konwenansów, w tym również edukacji (wychowania).
  W moim malarstwie inspiruję się różnego rodzaju postawami czy wzorcami zachowań społecznych.

  Edukacja:
  1. Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek EASP
  2. National College of Art and Design w Dublinie

 • Krzysztof Powałka

  Urodzony w 1985 roku.
  W 2005 – 2010 student Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale Malarstwo w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza. W 2010 r. magister sztuki po ukończeniu Dyplomu głównego (cykl obrazów malarskich pt: „Muza opuszczona – Problemy Malarstwa”) w pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza, aneksu (Cykl obrazów pt: „Szczerość – Nagość”) w pracowni rysunku prof. Antoniego Cygana oraz praca magisterska pt: „Współczesna Akademia Sztuk Pięknych w oczach studenta, a malarstwo współczesne” u doktor Doroty Głazek.
  Absolwent Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej.
  Artysta-plastyk ze specjalizacją szkło artystyczne (Witraż).
  Wieloletni pracownik firmy „Printgraf”, zajmującej się grafiką i projektowaniem.
  W latach 2006 i 2007 pracownik teatru działającego przy hotelu „Golf Hotel Paradiso” w mieście Peschiera del Garda we Włoszech. Wykonywanie kostiumów i dekoracji.

 • Kamila Ossowska
 • Mnichuu
 • Piotr Piskorz
 • Wajerczyk
 • Rozalia Kosel
 • Waldemar Świerzy
 • Jarosław Modzelewski
 • Jan Dobkowski
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 304 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 304 elementów